OGROMNY I NIESPODZIEWANY SUKCES OSP RÓŻANKA

W dniu 12.07.2015 r. Na stadionie LKS Wisłok Wiśniowa, odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Do zawodów OSP Różanka zgłosiła dwie drużyny Kobiecą oraz Męską. Zawody składały się z dwóch konkurencji. Sztafety Pożarniczej 7×50 m, oraz ćwiczenia bojowego.20150712_132126
Jako pierwsza do boju w sztafecie przystąpiła ekipa męska. Czas jaki uzyskali 67,7s. dawał im po występie wszystkich 15 drużyn 5 miejsce, ze stratą do wyraźnie liderujących Tułkowic ponad 5 sekund. Następnie do boju przystąpiła drużyna kobieca. Nasze dziewczyny pokonały tor w czasie 72,4 s. Po pierwszej części zawodów przewodziły stawce z przewagą ponad 2 sekund nad drugimi Tułkowicami. Kolejną konkurencją było ćwiczenie bojowe. Jako pierwsze tym razem wystartowały drużyny Kobiece. Druhny z OSP Różanka osiągnęły czas 51,2 sekundy, który na początku wlał trochę nerwów w serca drużyny, jednak po totalnym zepsuciu ćwiczenia przez ekipę z Tułkowic stało się jasne, że OSP Różanka została zwycięzcą zawodów w grupie C. Jak się jednak później miało okazać. Prawdziwe emocje dopiero czekały na sam deser. Gdy na starcie pojawili się druhowie z Różanki nikt nie spodziewał się, że wydarzenia mogą się potoczyć tak jak się potem potoczyły. Druhowie ukończyli zadanie w rewelacyjnym czasie 41,3 sekundy. Jak później sami mówili nie spodziewali się tak dobrego czasu, gdyż popełnili kilka znaczących błędów i są w stanie ten czas jeszcze bardziej wyśrubować o parę sekund. Kiedy wiadome było to, że wyprzedzić jednostkę z Różanki mogą tylko dwie ekipy, i sukces z ubiegłego roku czyli 3 miejsce zostanie powtórzony na starcie pojawiła się drużyna z Wiśniowej. Popełnili oni jednak znaczący błąd, który skutkował ich nie ukończeniem konkurencji, a OSP Różanka miała już pewne 2 miejsce. Przed startem ekipy z Tułkowic nikt nie zakładał nawet, że mogą oni stracić tak znaczącą przewagę z pierwszej konkurencji.
20150712_185223Jednak przez mały ich błąd motopompa miała trudności z zasysaniem wody, i w tym momencie wszyscy z OSP Różanka skoczyli sobie w objęcia świętując pierwsze w historii zwycięstwo w zawodach sportowo – pożarniczych. Ekipa z Tułkowic spadła aż na 10 miejsce. Radości nie było końca, każdy skakał ze szczęścia, gdyż ciężkie żmudne treningi przyniosły rezultat. Smaczku dodaje fakt, że drużyna męska wygrała z przewagą tylko 0,3 sekundy. Jak podczas dekoracji zwycięzców powiedział KP PSP st. Bryg. Piotr Rędziniak widzi w gminie Wisniowa pewną zależność. Jeśli drużyna jakaś wygrywa zawody strażackie to zgarnia wszystko. Tak się stało i dzisiaj, ponieważ OSP Różanka wygrała zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn. Ogromne słowa uznania należą się dh. Jakubowi Janusz, oraz dh. Pawłowi Wolan, bo bez nich nie było by tego sukcesu. Poświęcili bardzo dużo czasu na to by wytrenować zawodników, oraz przygotować odpowiednio sprzęt.
20150712_193604Przed jednostką z OSP Różanka dość niespodziewanie są teraz zawody na szczeblu powiatowym, które odbędą się najprawdopodobniej 20 września br. w Czudcu, gdzie już teraz zapraszamy do dopingowania naszych mistrzów. Jak jednak sami mówią, nie nastawiają się tam na jakiś szczególny wynik. „ Swoje już zrobiliśmy, dla nas sukcesem jest już sam udział w zawodach powiatowych i start wśród 5 najlepszych drużyn z terenu powiatu Strzyżowskiego”
OSP RÓŻANKA PODWÓJNYM MISTRZEM GMINY WIŚNIOWA, W SPORTACH POŻARNICZYCH.
Całą galerię zdjęć z zawodów strażackich można znaleźć w naszej galerii, czyli tutaj.