TCHOUK! DRUŻYNA Z RÓŻANKI

NAJMŁODSZA DRUŻYNA MISTRZOSTW POLSKI W TCHOUKBALLU PLAŻOWYM RYBNIK 27 – 28 CZERWCA 2015

W dniu 26.06.2015 r.,, kadra” z Różanki w składzie: Jan Armata, Kacper Olech, Grzegorz Oliwa, Jakub Warchoł, Beniamin Wawrzonek, Łukasz Wójcik, Amelia Strzępek, Ewa Rypyść, Gabriela Król, Gabriela Ząbik, Gabriela Śledziona, pan Krzysztof Mucha
i pani Elżbieta Furtek (trener)
wyruszyła do Rybnika na Mistrzostwa Polski w Tchoukballu Plażowym. W turnieju udział wzięły najlepsze drużyny z Europy i z Polski.
1Tchoukball to gra inna od wszystkich rozgrywana przy użyciu piłki i specjalnych bramek (ram). Tchoukball jest grą bezkontaktową. W odróżnieniu od innych gier zespołowych w tchoukballu nie traci się energii na przeszkadzanie przeciwnikowi w grze, gdyż głównym sposobem na przejęcie piłki jest skuteczna obrona. Pomimo braku kontaktu między zawodnikami tchoukball jest grą bardzo dynamiczną i efektowną. Mistrzostwa Polski, w których uczestniczyliśmy były dla nas nie tylko ogromnym przeżyciem sportowym (dwa dni zmagań, 18 godzin gry, prawie 90 spotkań), ale również lekcją pt: ,,Jak powinien wyglądać prawdziwy, piękny sport”. Podczas tego turnieju ,,zobaczyliśmy na boisku” świadectwo ideałów twórcy tej szybkiej i widowiskowej gry – dr Hermanna Brandta. Każdy z zawodników stosował się do zasad i reguł ujętych w Karcie Tchoukballa, która jest wyznacznikiem ducha sportowego tej dyscypliny, toteż na boisku panowała atmosfera przyjaźni, radości i wzajemnej życzliwości. Nasi zawodnicy byli najmłodszą drużyną na tych Mistrzostwach i chociaż mali wzrostem okazali się wielcy duchem i grali jak ,,równy z równym” . Wytrzymali trudy turnieju wzbudzając powszechny podziw i sympatię.
DSC06205Wszyscy byli pod wrażeniem ich umiejętności technicznych, doskonałej skoczności i kondycji. Nasi przyjaciele stwierdzili, że za parę lat drużyna z Różanki będzie ,,rządzić” na boiskach tchouka. Jesteśmy szczęśliwi i dumni z tego, że znaleźliśmy się w piętnastce najlepszych drużyn z Europy i Polski i że mogliśmy uczestniczyć w tak wyjątkowych Mistrzostwach. Dziękujemy organizatorom, wszystkim drużynom, zawodnikom za tak miłe przyjęcie, za sportową atmosferę i za to, że tak dużo mogliśmy się od Was nauczyć. Szczególne podziękowania i wyrazy wdzięczności składamy Władzom Samorządowym Gminy Wiśniowa oraz wszystkim Sympatykom Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Różanka, którzy umożliwili nam wyjazd na Mistrzostwa Polski w Tchoukballu Plażowym.

W Telewizji Rzeszów na łamach programu „Rusz się człowiek”z dnia 25.10.2015  ukazała się wzmianka o naszej drużynie Tchukbolowej . Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tej relacji. Rusz się człowieku z dnia 25.10.2015

Pełna relacja fotograficzna z  Mistrzostwa Polski w Tchoukballu Plażowym.