Debiut OSP Różanka w Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych

Dnia 20.09.2015r. o godzinie 15.00 na stadionie w Pstrągowej miały miejsce Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze. Udział w nich wzięli Mistrzowie swoich gmin z terenu powiatu Strzyżowskiego, oraz OSP Tułkowice jako obrońca tytułu. OSP Różanka po raz pierwszy w historii wzięła udział w tym wydarzeniu. Po zwycięstwie w zawodach gminnych 12.07.2015r. druhowie z Różańskiej strażnicy wzięli się ostro do pracy, by start w zawodach powiatowych był poniekąd potwierdzeniem ich znakomitej formy, którą prezentują na gminnym podwórku od dwóch lat.

20150920_133450Jako pierwsze na start ustawiły się kobiety z naszej jednostki, które na sztafecie 7×50 m. Uzyskały znakomity rezultat 71,15 s. i gdyby nie punkty karne ( sędziowie bardzo rygorystycznie przestrzegali regulaminu ) prowadziły by po tej części zawodów. W Grupie mężczyzn OSP Różanka w sztafecie uzyskała czas 63,57 s. jednak i oni musieli przełknąć smak otrzymania kar punktowych.

Po sztafecie pożarniczej, przyszedł czas na ćwiczenie bojowe, w którym jako pierwsze do boju przystąpiły Różańskie dziewczyny. Czas który osiągnęły w popularnej bojówce tj. 54,88 s. był 2 czasem z pośród wszystkich ekip startujących w tej kategorii. I gdyby nie punkty karne otrzymane na sztafecie to nasze Kobiety po raz kolejny okazały by się niepokonane. Tak pozostaje się cieszyć z 3 miejsca, które zważywszy na fakt iż w zawodach na tym etapie nie startują już osoby dobierane z łapanki, tylko najlepsi z danego regionu, można uznać za ogromny sukces.

20150920_133426Drużyna męska zaś podczas ćwiczenia bojowego miała ogromnego pecha. Podczas zasysania wody przez pompę, ze zbiornika wodnego wypadł wąż ssawny, na czym stracone zostało około 13 sekund. Czas jaki uzyskali 48, 21 s. jest i tak nie złym rezultatem, zważywszy na tak duże problemy podczas wykonywania ćwiczenia. Warto dodać, iż gdyby ćwiczenie przebiegło bez perturbacji, hipotetycznie osiągnięty czas tj. ok. 34/35 s. byłby w granicach rekordu naszego okręgu i pozwalał by walczyć o tytuł Mistrzów Powiatu Strzyżowskiego . Osiągnięty rezultat i tak pozwolił druhom z Różanki na zajęcie 5 miejsca, co nie jest złym rezultatem zważywszy na debiut w zawodach tej rangi.

Warto odnotować, iż podczas zawodów jako pokazowa konkurencja miało miejsce ćwiczenie musztry, którą jak ocenił z-ca KP PSP Strzyżów bryg. Marek Rysz Drużyna żeńska z Różanki wygrała, a mężczyźni zajęli w niej 3 miejsce.

20150921_080954Podsumowując, start w zawodach należy i tak uznać za udany, gdyż pomimo tak dużych problemów, i niekiedy nie przychylności grona sędziowskiego, nasi strażacy pokazali, że w przyszłości stać ich na jeszcze większe sukcesy.

Nam pozostaje się tylko cieszyć z tego, że nad naszą miejscowością czuwają tak dobrze wyszkoleni, sprawni, oraz oddani swej strażackiej posłudze i pasji Różańscy Rycerze Świętego Floriana.

 

 

 

Klasyfikacja Końcowa w Grupie A ( mężczyźni ):

I. OSP Godowa Dolna
II. OSP Pstrągowa Dolna
III. OSP Połomia
IV. OSP Tułkowice
V. OSP Różanka
VI. OSP Twierdza

Klasyfikacja Końcowa w Grupie C ( kobiety ):

I. OSP Pstrągowa Dolna
II. OSP Połomia
III. OSP Różanka
IV. OSP Gogołów

Skład męski:

Jakub Janusz, Mateusz Warchoł, Tomasz Jamróg, Piotr Król, Maciej Wójcik, Paweł Wolan, Maciej Sworst, Mateusz Pociask, Ernest Smyczek

Skład damski:

Magdalena Ogorzałek,  Patrycja Kijowska, Mariola Ochał, Edyta Tęczar, Aleksandra Głowacka, Elżbieta Ochał, Iwona Tęczar, Martyna Siuta,  Katarzyna Wolan